Bilety Bandonegro Tango Orquesta "Hola Astor" - Poznań, 25 października 19:00

Bilety na Bandonegro Tango Orquesta "Hola Astor"

Adres wydarzenia :

Aula Artis
Kutrzeby 10
Poznań

Piątek 25 października 19:00
Sprzedaż online kończy się : 25-10-2019 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Ich tango to rewolucja! 25 października w Auli Artis w Poznaniu odbędzie się koncert Bandonegro Tango Orquesta, promujący płytę „Hola Astor", której premiera miała miejsce 29 czerwca tego roku. Bilety już w sprzedaży!

„Hola Astor” to prawdziwa rewolucja gatunku. Energetyczna, pasjonująca, rewolucyjna
i fantazyjna – tak można opisać nową płytę zespołu Bandonegro, światowej klasy orkiestry Tango.  Niepowtarzalny pomysł muzyczny, wyczucie stylu i przede wszystkim pasja sprawiły, że grupa polskich muzyków podbija serca miłośników tanga na całym świecie.

Ich muzyka to fuzja tanga z jazzowym i rockowym brzmieniem, spodoba się każdemu kto lubi choć jeden z tych gatunków muzycznych.

Bandonegro to kwartet stworzony z pasji do muzyki, miłości do tanga oraz wieloletniej przyjaźni czwórki muzyków: Michała Główki (bandoneon), Jakuba Czechowicza (skrzypce), Marka Doleckiego (fortepian) i Marcina Antkowiaka (kontrabas).
Tym razem zespół zaprosił do projektu dwóch muzyków należących do czołówki polskiej sceny jazzowej - Dawida Kostkę (gitara elektryczna) oraz Mateusza Brzostowskiego (perkusja)
i w takim składzie zagrają koncert w Poznaniu.
W programie znajdą się utwory Astora Piazzolli z lat 70 w nowych aranżach oraz autorskie kompozycje Bandonegro. Energiczna Zita, liryczne Romance del Diablo czy jazzowo-rockowa Bicicletta – porywają i czarują nas już od pierwszych dźwięków.

Poznański koncert będzie wyjątkowy, ponieważ muzyczną ucztę wzbogaci widowisko taneczne, stworzone przez Paulinę Wycichowską. Artystka wykona zjawiskowe choreografie do wybranych utworów zespołu. Czeka nas ekscytujący muzycznie i wizualnie, niezapomniany wieczór!

Krytycy o nowej płycie zespołu:
„Młodzi muzycy przygotowali perfekcyjny zestaw – w tym własnych kompozycji - i poddali go ciekawej i kreatywnej manierze. To już nie odgrywanie tango, „zagrywanie się Astorem” czy szukanie górnolotnych, muzycznych skojarzeń. Kompozycje podawane są perfekcyjnie, bardzo emocjonalnie i z fantazją […] To nowe spojrzenie na tradycję muzycznego tango, na poddanie wnikliwej analizie tego, co w tango jest energią, tańcem i rytmem, a co jest pięknem i serdecznym uniesieniem” /Dionizy Piątkowski, dziennikarz i krytyk muzyczny, organizator Ery Jazzu /
 „Bandonegro to nie tylko zespół, to zjawisko na polskiej scenie muzycznej. (…) Na nowej płycie „Hola Astor” po raz kolejny z rozmachem łączą tango z elementami jazzu i rocka.
W ich przypadku podążanie szlakiem pasji i ogromnego zaangażowania stało się doskonałym przykładem, że można stworzyć piękną, a do tego współczesną formę dla tradycji w muzyce. Szczególnie w gatunku, który nie jest nadmiernie eksploatowany w Polsce. Oczywiście nie udałoby się to bez niemałej erudycji muzycznej.
Podstawą ich twórczości nie są jedynie kompozycje Astora Piazzolli (na okładce widnieje napis – Bandonegro Meets Piazzolla), ale także autorskie utwory, które stworzył Marcin Antkowiak. I co ciekawe pomiędzy premierowym repertuarem a kompozycjami mistrza nie czuć dysonansu. Ten album nie składa się z dwóch części – całość łączą też aranżacje, które nie odbierają klasycznego brzmienia tanga, ale też nie tworzą historycznej mieszanki patetycznych i zbyt oczywistych nawiązań do tego, co już znamy. (…)
To już nie jest jedynie „nuevo tango”, ale z rozmysłem i szlachetnością stworzona wielowymiarowa poezja muzyki. I wszystko opiera się na żywych instrumentach. Żadnego posługiwania się syntetyzmem i gotowcami, z których wycięto kolejne podobne do siebie utwory. Nic z tych rzeczy.
Patrząc na to zjawisko szerzej, nie mogło być inaczej, w końcu panowie od wczesno młodzieńczych lat mają do czynienia z takimi artystycznymi projekcjami. Już w wieku kilkunastu lat zdobyli uznanie w wielu zakątkach świata, gdzie później koncertowali z niemałymi sukcesami (m.in. Argentina Tango Salon Festival w Buenos Aires).
Zero wyrachowania, jedynie czyste łączenie tego, co w muzyce ważne, szlachetne i namacalnie doskonałe. Tym bardziej, że jest w tym żywa porywająca siła. I nie należy odbierać płyty „Hola Astor” jako artystycznej doskonałości, bo jest w tym także duża porcja rozrywki.” http://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2019/07/03/bandonegro-hola-astor-recenzja/
 
Trasa promująca album ruszy jesienią, a muzycy odwiedzą największe miasta w Polsce, m.in:

● 3 Paźdzernika – Warszawa, Klub Stodoła
● 21 Paźdzernika – Wrocław, Centrum Sztuki Impart
● 25 Paźdzernika- Poznań, Aula Artis

Organizator koncertu w Poznaniu: GRUV ART

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
Parter

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN